A A+ A++

Warsztaty online dla całych rodzin

Wracamy z cyklem „Sobota z…” najrozmaitszymi tematami. Wszystko jak dawniej, ale na razie, dopóki obowiązują nas obostrzenia – tylko online.

Wciąż borykamy się z ograniczeniami, nie znaczy to jednak, że z założonymi rękoma będziemy czekać na poprawę sytuacji. Ruszamy już teraz – w ostatnią sobotę miesiąca (czyli 30 stycznia) o godz. 11.00. Potem – widzimy się regularnie co tydzień.

„Na tropie starożytnych mieszkańców” – tak brzmi tytuł pierwszego ze spotkań. Jak brać w nich udział? – Zajęcia odbywać się będą w aplikacji Google Meet, należy więc posiadać konto Google. Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, wyślij zgłoszenie pod adres: lekcjeonline.mshm@gmail.com.

Co w nim zamieścić? To proste: datę, tytuł lekcji oraz e-mail, na który prześlemy link do zajęć (ewentualnie dodatkowe informacje lub materiały do zajęć). Uwaga! Zgłoszenia przyjmujemy najwcześniej na dwa tygodnie przed spotkaniem, najpóźniej – godzinę przed.

Czego się spodziewać? Kto brał udział w naszych zajęciach, już wie. A jeśli nie, już wyjaśniamy: każde ze spotkań to krótka prelekcja ilustrowana prezentacją multimedialną, zabytkami i rekonstrukcjami, a do tego – rozmaite porady i zadania do wykonania (łamigłówki, rysunki, naczynia gliniane czy przepisy kulinarne).

Tematy zajęć:

30 stycznia, godz. 11.00 – Na tropie starożytnych mieszkańców

6 lutego, godz. 11.00 – Gladiatorzy z Zaborowa

13 lutego, godz. 11:00 – Skąd pochodzimy? Opowieść o ewolucji człowieka

20 lutego, godz. 11.00 – Wojownicy epoki żelaza

27 lutego, godz. 11.00 – Wśród myśliwych i zbieraczy. Świat po epoce lodowcowej

6 marca, godz. 11.00 – Mumie i piramidy UWAGA! Tego dnia odbędzie się spotkanie zaplanowane na 20 marca – Być jak Indiana Jones – szybki kurs archeologii. 

13 marca, godz. 11.00 – W średniowiecznym kufrze

20 marca, godz. 11.00 – Być jak Indiana Jones – szybki kurs archeologii UWAGA! Tego dnia odbędzie się spotkanie zaplanowane na 6 marca – Mumie i piramidy.

Wszystkie lekcje są bezpłatne.

ZAPRASZAMY!