A A+ A++

Koncerty dla dzieci

Jak znaleźć drzwi do świata wyobraźni, tradycji i dobrego humoru? Wystarczy odwiedzić nasze Muzeum i wziąć udział w muzycznej „podróży” z artystami z zespołu Mozaika. Pierwszy koncert odbędzie się już 22 września.

Każdy z czterech zaplanowanych koncertów zabierze nas w zupełnie inne muzyczne rejony i tradycje – odmienne zarówno geograficznie, jak instrumentalnie czy tematycznie.

KALENDARZ:

22 września, godz. 11.00

MOZAIKA_Świat_Sztuki_Afryka_1

Poznamy wybrane elementy kultury afrykańskiej – tradycyjnymi opowieściami podzieli się z nami Ksenia Starzyńska, opowiadaczka historii z różnych stron świata.

Gościem specjalnym programu będzie perkusista, miłośnik afrykańskich brzmień oraz instrumentów – usłyszymy m.in. djembe, balafon i jabarę.

Spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania opowieści, ale też do ich współtworzenia, z czym poradzimy sobie o tyle łatwo, że scenografia z gwinejskich tkanin przeniesie nas wprost na kontynent afrykański.

6 października, godz. 11.00

MOZAIKA_Świat_Sztuki_2017-18_MammaMia_8

Muzyczne tradycje Apulii poznaliśmy dzięki osobistym kontaktom z tamtejszymi muzykami.

Znacie przepis na muzyczną pizzę? Mamma Mia! Jest wyśmienity! Podstawa to dobrze wypieczone ciasto, najlepiej z przepysznej włoskiej pizzici! Następnie sos – niekoniecznie pomidorowy. I dodatki – koniecznie dodatki! Porywające instrumenty, charyzmatyczny śpiew i spora szczypta włoskich muzycznych smaków. Gotowe! Buon appetito!

15 grudnia, godz. 11.00

Mozaika-Kole╠Ędnicy-2019-min-2240

Kusoki, baciary, siwki, lofry, pucheroki – kolędnicy! Zgodnie z polskim zwyczajem kolędowania, zawitamy do Was z korowodem rozmaitych postaci.

Dzieci zobaczą przebrania kolędnicze z różnych zakątków Polski i odkryją mało znane zwyczaje, takie jak choćby szczodrowanie.

26 stycznia, godz. 11.00

MOZAIKA_Świat_Sztuki_2017-18_Kabaret_19

Proszę Państwa, oto nasz gość specjalny! Jaśnie Pan Śmiech! Zawsze wprawia nas w dobry nastrój, a w myśl pewnego przysłowia przynosi też wiele zdrowia. Uwaga – pojawi się w różnych odsłonach – monolog, skecz, piosenka, gag, pantomima – to tylko niektóre z jego ulubionych kreacji! Aktorzy scen teatralnych i muzycznych, w tym również kabaretowych, zapraszają nas do świata tych sztuk, w których często gości Pan Śmiech, pozostawiając widzów pełnych radosnego uniesienia!

Wstęp wolny. Zapraszamy!

muzeum+miato logo prostokąt