A A+ A++

Heros wędrowniczek – 15 lutego zapraszamy na wikińskie opowieści

Szanowni Państwo, zapraszamy na comiesięczne spotkania pt.: „Młot i kielich. Opowieści z wikińskiej Północy”. Kolejne już spotkanie z cyklu odbędzie się w czwartek, 15 lutego o godzinie 17:30. Będzie to opowieść o herosie Hrolfie Wędrowniczku zwanym niegdyś Rollonem i założycielem Normandii. Dowiemy się również, gdzie bohaterowie sag heroicznych lubili podróżować.

Do świata groźnych wojowników z Północy zaprosi nas Dr Łukasz Malinowski. Wstęp wolny, bez zapisów.

 

0010_Rekografia

 

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym tematem opowieści:

Wszystkie żony Ragnara Lodbroka

Opowieść szósta o tym, jaką rolę pełniły kobiety w czasach wikingów, czy były kapłankami, wojowniczkami
czy przykładnymi gospodyniami.

 

Informacje o prowadzącym spotkanie:

Dr Łukasz Malinowski – w 2010 roku obronił doktorat z historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii, którą badał m.in.: na Uniwersytecie w Oslo. Autor monografii „Berserkir i ulfhednar
w historii, mitach i legendach”, rozprawy „Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii”
oraz przekładu „Sagi o Viga-Glumie”. Zajmuje się również powieściopisarstwem. Jest twórcą awanturniczego cyklu „Skald” („Karmiciel kruków”, „Kowal słów” – tom I i II, „Wężowy język” – tom I i II), który opowiada o skandynawskim pieśniarzu przemierzającym Europę z połowy X wieku. Opublikował kilkadziesiąt artykułów popularnonaukowych w różnych magazynach (m.in: w Wiedzy i Życie, Focusie Historia, Mówią Wieki oraz na portalu Wirtualna Polska).

 

Heros wędrowniczek - opowieści wikińskie