A A+ A++

6 lipca. Letnia muzyka dla smyka – koncert dla dzieci

6 lipca w ramach Lata w mieście odbędzie się w naszym Muzeum koncert i zabawa (tzw. koncert gordonowski) dla rodzin z małymi dziećmi.

Czym jest koncert gordonowski?

To integracyjne wydarzenie rodzinne, prowadzone w luźnej, choć kontrolowanej przez instruktorów, atmosferze. Zarówno mała, jak i duża publiczność rozsiada się na leżących na podłodze dywanach i poduszkach.  Najmłodszych uczestników opiekunowie trzymają na rękach lub wygodnie kładą obok siebie, z kolei starsze dzieci nie muszą kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą swobodnie kołysać się w rytm muzyki lub tańczyć.

Koncerty gordonowskie dedykowane są dzieciom od urodzenia do piątego roku życia. Ich program inspirowany jest założeniami Teorii Uczenia się Muzyki E.E. Gordona, która pozwala na skuteczne umuzykalnianie najmłodszych uczestników.

Instruktorzy wraz z publicznością śpiewają, harmonizują, rytmizują i wspólnie słuchają muzyki, pozwalając sobie na rozmaite kontrasty i muzyczną różnorodność – od klasyki i jazzu poprzez muzykę etniczną i rozrywkową po tradycyjną czy improwizowaną.

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego najbliższy taki koncert odbędzie się 6 lipca o godz. 11.00 w oranżerii.

Uwaga! Koncert jest darmowy, ale ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują ZAPISY. Dostępną poniżej kartę uczestnictwa należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do Muzeum osobiście lub mailem: t.kuzmicz@mshm.pl. Kartę można też otrzymać w naszej recepcji. Zapisy trwają od 10 czerwca. Zapraszamy!

Wystąpią:

  • Piotr Bułas – banjo, dulcimer
  • Paweł Szymiczek – dudy, flety, gitara
  • Marcin Żebrowski – mandolina, gitara, perkusjonalia
  • Aleksandra Tkaczyk i Katarzyna Płocińska – zabawy melodią i rytmem

Regulamin i karta uczestnictwa do pobrania poniżej:

REGULAMIN KONCERTÓW 

Karta-uczestnika-koncertu

Kolejny koncert gordonowski zaplanowaliśmy na koniec wakacji (31 sierpnia). Szczegóły wkrótce.

koncert dla dzieci 6.07

muzeum+miato logo prostokąt