A A+ A++

2 marca. Koncert zespołu Vołosi

Karpackie korzenie splątane z jazzową improwizacją i klasycznym wykształceniem plus potężna dawka energii rodem ze świata rockowego to mieszanka, która nie pozostawia obojętnym żadnego miłośnika muzyki, bez względu na to, czego słucha na co dzień.

VOLOSI3111

Vołosi to wyjątkowy zespół i choć brzmi to banalnie, to w tym przypadku nie ma nawet potrzeby o tym przekonywać – doskonale radzą z tym sobie sami muzycy podczas swoich żywiołowych koncertów. W dodatku robią wrażenie nie tylko na poddających się chwili słuchaczach, ale i na krytykach, i to na rozmaitych „podwórkach” – na Ukrainie, w Polsce, w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Nie dają się szufladkować, przekraczają granice instrumentów smyczkowych i tworzą oryginalny styl.

Historia

Vołosi zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja, gdzie nie było nagrody, po którą by nie sięgnęli. W następnym roku udowodnili, że ich sukces to nie przypadek – otrzymali Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu Word music w Europie. A w 2012 pierwsza płyta zespołu trafiła do TOP20 World Charts Europe. Potem ruszyli w niekończącą się trasę, podbijając serca publiczności i krytyków na całym świecie.

2 marca Vołosi zagrają w Pruszkowie. A gdzie dokładnie? Oczywiście w Muzeum Starożytnego Hutnictwa. Wystartują o godz. 19.

Bilety do nabycia w siedzibie Muzeum. Koszt: 40 zł.

Zapraszamy!