Szlakiem geologii
Przez dwa miesiące – w lutym i w marcu dostępna będzie kolejna wystawa czasowa, tym razem prezentująca atrakcje turystyczno-geologiczne. Można ją oglądać 24 godziny na dobę, niezależnie od godzin otwarcia placówki, jest bowiem prezentowana na ogrodzeniu muzeum.
Na wystawę składa się 15 plansz. Kolejne osiem, ze względu na ograniczoną przestrzeń, będzie udostępnionych rotacyjnie. Wszystkie wiodą odbiorców od Bałtyku po Tatry, ukazując piękno polskich krajobrazów ukształtowanych przez procesy geologiczne, zachodzące od setek milionów lat aż do dnia dzisiejszego.
Możemy podziwiać m.in. brzeg klifowy między Dziwnówkiem a Niechorzem, klif na wyspie Wolin, Organy Wielisławskie w Sudetach, Gołoborze na stokach Łysicy, Kolorowe Jeziorka, Niebieskie Źródła czy Równinę Augustowską.
Wystawa „Szlakiem geologii” objęta jest patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska – Pana Michała Kurtyki. Została opracowana w ramach projektu „Upowszechnianie wiedzy z zakresu geologii oraz promocja działań służby geologicznej” i sfinansowana została ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
U nas wystawa jest dostępna dzięki uprzejmości Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.
ZAPRASZAMY!