A A+ A++

Zapraszamy na koncert „Muzyka nie na miejscu 1947-1955”

Szanowni Państwo, wielkimi krokami zbliża się pierwszy z dwóch koncertów zaplanowanych w ramach Letniej Sceny Muzeum. „Muzyka nie na miejscu 1947-1955” odbędzie się 23 lipca (w niedzielę), o godz. 20:00. Wykonawcami będą: Chór Kameralny Collegium Musicum UW pod dyr. Andrzeja Borzyma oraz trio jazzowe Krzysztofa Herdzina w składzie: Krzysztof Herdzin – piano, Paweł Pańta – bas, Cezary Konrad – perkusja. 

Bilety w cenie 30 złotych można nabywać w kasie Muzeum od 22 czerwca.

„Muzyka nie na miejscu 1947–1955” to konfrontacja jedynie słusznych pieśni masowych z okresu socrealizmu z polską muzyką synkopowaną. Bojowe pieśni o socjalizmie, partii i planie, w typowym marszowym rytmie, rzewne „żołnierskie” piosenki i „ludowe” melodie o elektryfikacji wyszły spod piór wielu wybitnych polskich kompozytorów. Ożywcze jazzowe dźwięki w znanych przebojach z tamtych lat przemyca trio jazzowe Krzysztofa Herdzina.

Collegium Musicum UW jest jedynym zespołem w Polsce, prezentującym tego rodzaju program wyłącznie w kontekście muzycznym, bez odniesień kabaretowych i humorystycznych, pozostawiając publiczności ocenę tego repertuaru. Zapraszamy!

 

2