A A+ A++

Weź udział w grze

W tym roku już po raz dziesiąty Muzeum Powstania Warszawskiego razem ze współorganizatorami (do których należy także nasze Muzeum) zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy. Przez okres wakacji od 20 czerwca do 6 września można wziąć udział we wspaniałej, międzymuzealnej grze. Jak co roku będziemy rozwiązywać zagadki, szukać odpowiedzi, słowem zamienimy się w detektywa-odkrywcę warszawskich (i nie tylko) skarbów. Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, poznacie różne ciekawostki związane z miejscami, przedmiotami, innowacjami i znanymi postaciami stolicy i okolic.

Wystarczy wejść TUTAJ, zarejestrować się w zakładce „Rejestracja” i zaczekać na potwierdzenie. Na skrzynkę mailową otrzymasz Tajny Kod Agenta, który posłuży potem do identyfikacji uczestników gry. Następnie wejdź w zakładkę „Pobierz i baw się” i wydrukuj kartę zadań. Przy każdej placówce są dwie karty – dla dzieci młodszych i dla starszych. Następnie trzeba odwiedzić przynajmniej osiem placówek biorących udział w grze (UWAGA! Wszystkie 30 placówek współtworzących grę zostało podzielonych na grupy oznakowane kolorami: niebieskim, zielonym, czerwonym i pomarańczowym. Z każdej grupy wybierz po dwie placówki, w sumie osiem). Potem wystarczy już tylko rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i… odebrać wspaniałe nagrody. Wakacje w Warszawie nie muszą być smutne, mamy na to fantastyczny sposób, zapraszamy!

Więcej szczegółów: TUTAJ

Uwaga! Obecnie (do odwołania) MSHM im. S. Woydy w Pruszkowie jest czynne dla zwiedzajacych tylko w weekendy – w sobotę i w niedzielę w godz. 11.00-16.00.

 

Plakat chłopiec Plakat dziewczynka 2020 a4

Udział w zabawie biorą:

Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Hist, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny,  Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,  Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Narodowe Centrum Kultury-Galeria Kordegarda, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Zamek Królewski w Warszawie.

Gra zdobyła Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 oraz Złotego Słonecznika 2015 w konkursie na najciekawsze inicjatywy kulturalne dla dzieci.