A A+ A++

Recital na cztery ręce

9 kwietnia o godz. 19:00 w oranżerii muzeum wystąpią pianiści Krzysztof Książek oraz Agnieszka Zahaczewska. Podczas koncertu będzie można wysłuchać zarówno solowych wykonań Krzysztofa Książka, zdobywcy dwóch nagród pozaregulaminowych ostatniego konkursu chopinowskiego, jak również wspólnej gry artystów w repertuarze Ravela i Czajkowskiego.

 

fot_Piotr_Markowski
fot. Piotr Markowski

PROGRAM KONCERTUKrzysztof KsiążekFryderyk ChopinPreludium cis-moll op. 45Scherzo h-moll op. 20Mazurek op. 7 nr 1 B-durMazurek nr 2 a-mollMazurek nr 3 f-mollMazurek nr 4 As-durIgnacy Jan Paderewski 1860-1941Wa

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Muzeum od 12 marca.

Koncert jest częścią projektu „Młoda Polska”,  którego ideą przewodnią jest prezentacja na scenie Muzeum najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.

IMG_7527_fot_Piotr_Markowski
fot. Piotr Markowski

Krzysztof Książek – ur. 1992 r. w Krakowie jest półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych na XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie.  Rozpoczął naukę w wieku 9 lat w klasie fortepianu mgr Grażyny Hesko-Kołodzińskiej i ukończył PSM I st. im. S. Wiechowicza w Krakowie. Od 2005 roku kształci się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, a obecnie jako student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Laureat najwyższych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. X Konkurs Pianistyczny im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii (Płock 2008), The International Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna (Lwów, Ukraina 2010), The II American Paderewski Piano Competition – II nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Paderewskiego (Los Angeles, USA 2013), IX Międzynarodowy Konkurs im. I.J. Paderewskiego – nagroda specjalna dla najlepszego Polaka, który awansował do półfinału, lub finału konkursu ( Bydgoszcz 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina – I nagroda oraz nagroda specjalna (Warszawa 2013), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie – II nagroda  (Warszawa 2015).

W kręgu jego zainteresowań znajduje się również kameralistyka, której uczy się pod kierunkiem prof. Kai Danczowskiej, mgr Justyny Danczowskiej i dr hab. Sławomira Cierpika. Krzysztof Książek jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. L. van Beethovena.

IMG_7509_fot_Piotr_Markowski b&w
fot. Piotr Markowski

Agnieszka Zahaczewska – ur. 19.02.1991 r. w Krynicy-Zdroju. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat. Była uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu, którą ukończyła z wyróżnieniem. Uczyła się u mgr Danuty Jarząbek, a następnie, od 2007 r. u prof. Stefana Wojtasa. W 2015 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa, a obecnie kontynuuje studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Świtały. W czasie studiów doskonaliła swoje umiejętności kameralne pod okiem prof. Kai Danczowskiej, Justyny Danczowskiej oraz dr hab. Sławomira Cierpika. Występowała z takimi muzykami jak Aleksandra Kuls, Aleksandra Lelek, Aleksander Daszkiewicz czy Krzysztof Książek.

Jest laureatką kilku Małopolskich Przeglądów Uczniów Klas Fortepianu w Krynicy-Zdroju. W 2006 r. otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Stefanii Wojtowicz w Jaśle oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi. W 2007 oraz 2015 r. została laureatką II nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu Juliusza Zarębskiego na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie-Łomiankach. W 2010 r. wzięła udział w programie „Chopin Inspiruje” organizowanym przez krakowski oddział Telewizji Polskiej oraz otrzymała wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie. W 2015 r. jako członkini kwintetu fortepianowego otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy.

 

Image Map