A A+ A++

aktualności. Prezydent wręczył statuetki

Cztery nagrody w trzech kategoriach – prezydent Pruszkowa Paweł Makuch wręczył tegoroczne Urbs Nova. „Terenem”, na którym wyróżnieni pruszkowianie (i kluby) zostali uhonorowani, było, tradycyjnie już, nasze muzeum.

– Nie jestem prezydentem zbyt długo, ale już wiem, że wręczanie tych nagród to jedno z przyjemniejszych zadań na tym stanowisku – powiedział prezydent Pruszkowa Paweł Makuch podczas uroczystości rozdania Urbs Nova. Podziękował też swojemu poprzednikowi, Janowi Starzyńskiemu, za ustanowienie nagrody i zapewnił, że zamierza kontynuować tradycję ich przyznawania w następnych latach.

W tym roku statuetki trafiły do dwóch osób i dwóch klubów w trzech kategoriach.

W kategorii Działalność społeczna otrzymali je Helena Ziółkowska, wieloletnia koordynatorka pruszkowskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci za pomoc najbardziej potrzebującym i długoletnią służbę najmłodszym oraz Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa” za wrażliwość serc, ratowanie życia i służbę bliźnim, a także długoletnią działalność społeczną.

W kategorii Kultura uhonorowany został Zbigniew Szymański, inicjator i organizator Pruszkowskich Wiosennych Koncertów Organowych i Kameralnych za rozbudzanie wrażliwości muzycznej Pruszkowa i wiosenne wieczory z muzyką organową.

Ostatnia statuetka powędrowała do Miejskiego Klubu Sportowego „Znicz Basket”. Kategoria: Edukacja i Sport. Klub otrzymał nagrodę za pasję do gry, dążenie do sukcesów i szerzenie ducha sportowej rywalizacji.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Gratulujemy!