A A+ A++

Pianista Łukasz Krupiński zagra na Rodzinnym Pikniku Historycznym

Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński serdecznie zaprasza na miejskie obchody Święta Narodowego
Trzeciego Maja. Jednym z punktów programu jest Rodzinny Piknik Historyczny (szczegóły tutaj). Rozpoczniemy
to wydarzenie Recitalem Chopinowskim w wykonaniu utalentowanego pianisty Łukasza Krupińskiego.
Jest on reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwika van Beethovena.

Już 3 maja, o godz: 12:00, na Placu Jana Pawła II mają Państwo okazję wysłuchać następujących utworów:

Polonez cis-moll z op. 26

Walc Es-dur op. 18

Barkarola Fis-dur op. 60

 

Etiuda cis-moll op. 25 nr 7

Mazurek a-moll op. 59 nr 1

Polonez-Fantazja As-dur op. 61

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat pianisty: 

Zdjęcie Pianisty Łukasza Krupińskiego

Wspomniany artysta jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywcą wszystkich nagród pozaregulaminowych konkursu: Nagrody Publiczności, Nagrody Krytyków Muzycznych i Nagrody Orkiestry (wrzesień 2016). W tym samym miesiącu, jako jedyny Polak dostał się do finałów Międzynarodowego Konkursu Ferruccio Busoniego w Bolzano, które odbędą się w sierpniu 2017 roku.

W marcu 2016 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym ClaviCologne.

W październiku 2015 roku będąc półfinalistą znalazł się w prestiżowym gronie 20 najlepszych pianistów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W styczniu 2017 roku ukazała się debiutancka płyta Łukasza Krupińskiego zatytułowana ESPRESSIONE inspirowana jego muzycznymi podróżami do Włoch, z utworami Haydna, Chopina i Scrabina.

Koncertował w Polsce, na Białorusi, Litwie, Belgii, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Korei Południowej, Australii oraz Stanach Zjednoczonych.

Dwukrotny laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości (2013, 2014), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), Stypendysta Fundacji Krystiana Zimermana (2015). W 2016 został uhonorowany Medalem Pamiątkowym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w dowód uznania dla osiągnięć artystycznych.

Jest również laureatem wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m. in. Grand Prix oraz dwie nagrody specjalne na II Syberyjskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym  im. Fryderyka Chopina w Tomsku (2013), I nagroda na Konkursie o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe Scholarschip (2014), II nagroda na 46 Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015), I nagroda na 15 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Chopin-Gesellschaft Hannover (2015).

Urodził się w Warszawie w 1992 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wielu 5 lat. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesor Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Obecnie rozpoczął studia podyplomowe w Hanowerze, Hochschule für Musik w klasie profesora Arie Vardi.