A A+ A++

Pętla czasu – gra miejska na Dniach Pruszkowa

Zapraszamy do udziału w otwartej grze miejskiej „Pętla czasu”, podczas nadchodzących Dni Pruszkowa 28 i 29 maja. Z okazji 100-lecia nadania praw miejskich uczestnicy przeniosą się w czasie do roku 1919, a na swej drodze spotkają wyjątkowych mieszkańców Miasta z tamtych czasów.

 

Rok 1919 r. – Pruszków cieszy się, jak cała Polska odzyskaniem niepodległości, jak również uzyskaniem praw miejskich. Jednak zniszczenia spowodowane działaniami wojennymi są bardzo duże – Komitet Obywatelski oszacował straty na pół miliona rubli. Był to wynik bitwy, jaka się rozegrała nad Utratą w październiku 1914 r. między Rosjanami a Niemcami, zniszczenia były wyrządzone głównie przez niemiecką artylerię.

Gracze organizują zbiórkę charytatywną dla biednych, sierot oraz na pokrycie strat materialnych – chcą uzyskać wsparcie ważnych, znanych osób w Pruszkowie – potencjalnych darczyńców. Ruszają zatem na miasto, aby ich odnaleźć i przekonać do udzielenia pomocy. Okazuje się, że aby uzyskać ich przychylność, muszą najpierw spełnić pewne przysługi.

Spotkają na terenie miasta różne słynne postaci związane z historią Pruszkowa, ks. Edwarda Tyszkę, Józefa Bielawskiego, Mordechaja Gutowicza, Stanisława Majewskiego, Jadwigę i Antoniego Potulickich. Osoby te opowiedzą o Pruszkowie i swojej w nim działalności oraz poproszą graczy o pomoc w zamian za wsparcie finansowe akcji charytatywnej. Zadania będą wymagały odnalezienia odpowiednich przedmiotów, słów bądź zdobycia umiejętności. Celem graczy jest zdobycie jak największej sumy pieniędzy, pomoc potrzebującym i darczyńcom oraz odkrycie dawnych wydarzeń, które miały miejsce
w Pruszkowie.

Informacje organizacyjne:

– aby rozpocząć i zakończyć grę należy się zgłosić do punktu startowego w wiosce archeologicznej.

– grę można rozpocząć w dowolnym momencie, w godzinach od 12:00 do 17:00,

–  możliwość gry indywidualnej lub w zespole do 5 osób,

– maksymalny czas to 2,5 godziny, ale można też pracować krócej,

– możliwość samodzielnego decydowania o wyborze i kolejnośći wukonywania zadań.

 

Pełen program Dni Pruszkowa:

 

Plakat Dni Pruszkowa