A A+ A++

Nie WYMIGASZ się z Muzeum!

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza osoby z dysfunkcją słuchu na zwiedzanie ekspozycji „Przedświt” z tłumaczem Polskiego Języka Migowego (PJM).

W każdą, ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.00 i 14.00 po wystawie wspólnie oprowadzać będą przewodnik muzealny oraz tłumacz PJM.

Najbliższe spotkanie 22 lutego 2015 roku.

Dla zwiedzających udostępnione będą również odbiorniki FM z pętlą indukcyjną.

Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er jest jedną z najnowocześniejszych wystaw archeologicznych w Polsce. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań scenograficznych i multimedialnych przenosi odwiedzających w świat pogranicza Imperium Rzymskiego i Barbaricum oraz ukazuje życie codzienne mieszkańców osad hutniczych z terenu Zachodniego Mazowsza sprzed 2 tysięcy lat. Ekspozycja ma interaktywny charakter – znajdują się na niej ekrany dotykowe, projekcja holograficzna, filmy fabularne, dokumentalne oraz wykonane w technice 360 stopni a także animacje i łamigłówki. Zwiedzaniu towarzyszą różnorodne dźwięki oraz istnieje możliwość dotykania zrekonstruowanych zabytków. Natomiast w specjalnie zaprojektowanych gablotach znajduje się to, co stanowi jądro każdej wystawy – eksponaty, czyli oryginalne przedmioty, którymi posługiwali się mieszkańcy starożytnego Mazowsza 2 tysiące lat temu.

Zapraszamy – teraz nie wymigacie się od odwiedzin!

przedswit-1