A A+ A++

Nauka. Historyku! Wygrywaj i publikuj

Pasjonujesz się historią najnowszą? Jesteś autorem pracy magisterskiej lub doktorskiej, którą obroniłeś w ciągu ostatnich dwóch lat? Weź udział w konkursie na najlepszy debiut historyczny roku.

 

Konkurs organizowany jest przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Instytut Historii im. T. Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Mogą brać w nim udział autorzy niepublikowanych prac magisterskich i doktorskich, pod warunkiem, że są one poświęcone historii Polski i Polaków w XX wieku. Jest też jeszcze jeden warunek – prace muszą być obronione między 1 października 2017 a 31 października 2018 roku.

Są dwie kategorie:

  • Prace magisterskie
  • Prace doktorskie

I nagroda to okolicznościowy dyplom, wydanie pracy w formie książkowej oraz honorarium: 10 tys. zł w przypadku prac magisterskich i 25 tys. zł w przypadku najlepszych prac doktorskich.

Prace konkursowe należy wysłać w postaci wydruku, bez żadnych zmian w stosunku do prac obronionych, w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2019 roku. Adres:

Instytut Pamięci Narodowej

Wołoska 7

02-675 Warszawa

Z dopiskiem „Konkurs na Najlepszy Debiut Historyczny Roku”

Co ważne, prace magisterskie powinny być opatrzone pisemną opinią promotora, natomiast do doktorskich należy dołączyć kopie recenzji powstałych w trakcie przewodu.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na połowę czerwca 2019 roku.

Więcej informacjo na stronie www.ipn.gov.pl