A A+ A++

muzyka. basia stępniak-wilk podbiła serca słuchaczy

Bombonierka, bo właśnie tak nazywa się program, z którym wystąpiła u nas Basia Stępniak-Wilk z zespołem, wbrew słodkim skojarzeniom okazała się daniem niezwykle wytrawnym – doskonale sycącym zarówno skłonność do refleksji, jak i chęć dobrej zabawy.

Za nami kolejne wydarzenie Sezonu koncertowego 2018/2019. W niedzielę, 20 stycznia gościliśmy w naszych muzealnych murach Basię Stępniak-Wilk z zespołem. W muzyczno-literackim spektaklu nie zabrakło oczywiście wielkich hitów, które swego czasu lądowały na szczytach list przebojów. Ale siłą artystki okazała się przede wszystkim jej sceniczna charyzma i doskonałe panowanie nad emocjami słuchaczy. Nie da się też przemilczeć dystansu do samej siebie (tak to przynajmniej odebraliśmy) i poczucia humoru, którym sowicie obdarza pomiędzy kolejnymi utworami, opowiadając ich historię lub po prostu je zapowiadając.

Warto przypomnieć, że Basia Stępniak-Wilk nie tylko śpiewa (ma zresztą wykształcenie w tym kierunku), bo również sama pisze teksty (jest także polonistką) i zdarza się jej komponować do nich muzykę. Ponadto jest autorką książki dla dzieci zatytułowanej Tulisia, za którą otrzymała II nagrodę w konkursie im. A. Lindgren.

Emocji podczas niedzielnego koncertu było na tyle dużo, że być może nie zdążyły jeszcze opaść, ale już możemy zacząć myśleć o kolejnej dawce atrakcji – w końcu przed nami recital skrzypcowy Janusza Wawrowskiego (2 lutego, godz. 19.00) i wyjątkowa okazja do obcowania z brzmieniem XVII-wiecznych skrzypiec Stradivariusa. Zapraszamy!

Wkrótce opublikujemy także wywiad z Basią Sępniak-Wilk.