A A+ A++

Muzealny Sezon Letni „w pigułce”

Przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa niezwykle bogatą ofertę kulturalno-edukacyjnych wydarzeń zaplanowanych
na sezon letni.

Świat Antyczny pozostawił nam wiele świadectw kultury. Można go poznawać przez pryzmat artefaktów dni minionych… albo od kuchni. Tego lata postanowiliśmy przyjrzeć się mu właśnie od tej strony. Zapraszamy już 26 sierpnia na Rodzinne Spotkanie Weekendowe ze smakami biblijnej kuchni (szczegóły – kliknij tutaj).

Latem tego roku postanowiliśmy otworzyć ogród muzealny (szczegóły – kliknij tutaj). Przed bramą Muzeum ustawiliśmy plakat zachęcający do wejścia. Zakupiliśmy leżaki po to, aby wchodzący goście mieli możliwość skorzystania
w ciszy ze słonecznej pogody. Stworzyliśmy ogrodową bibliotekę z książkami o tematyce związanej z działalnością naszej placówki oraz nieco lżejszej, beletrystycznej.  Wszystkie pozycje otrzymaliśmy w prezencie od wydawnictw oraz naszych sympatyków. Z przyjemnością obserwujemy, że z dnia na dzień przybywa osób, które chętnie zaglądają nie tylko
do ogrodu, ale również do Muzeum.

Z początkiem sierpnia zorganizowaliśmy wernisaż wystawy pt.: „Zabytek chroniony prawem… krótka historia siedziby muzeum” (szczegóły – kliknij tutaj). Ciekawe dzieje dawnej oficyny dworskiej, w której od 1975 roku znajduje się… siedziba naszego Muzeum skrywają w sobie wiele nieznanych ciekawostek. Zapraszamy do zapoznania się z nimi poprzez fotoplastykon z 26 fotografiami. Będzie on umieszczony na terenie naszej placówki w dniach: 5 sierpnia – 7 września.

Zaplanowaliśmy również „Czytanki w ogrodzie” – niezwykłe spotkania dla dzieci, podczas których każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą. W trakcie zajęć zaplanowana jest również część animacyjna. Będziemy czekać na małych i większych słuchaczy w każdy czwartek lata, od godz.: 11:00. Wstęp wolny. (szczegóły – kliknij tutaj).

Kontynuując cykliczne koncerty, jakie mają miejsce w Muzeum wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i w naszej ofercie umieściliśmy spotkania muzyczne w ramach „Letniej Sceny Muzeum” (szczegóły – kliknij tutaj). 26 sierpnia posłuchamy nokturnów Chopina granych przez Marcina Maseckiego – jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia.

 

 

Szablon do Urzędu Miasta (1)