A A+ A++

Miasto Pruszków zaprasza do „Muzeum na kółkach”

Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński serdecznie zaprasza Państwa do obejrzenia objazdowej wystawy. Mobilne Muzeum Multimedialne będzie dostępne przy ul. Bohaterów Warszawy 4 (Centrum Kultury i Sportu) w poniedziałek i wtorek:
23 października w godzinach 12.00 – 18.00 i 24 października 2018 roku w godzinach 10.00 – 16.00.

Wystawę można oglądać indywidualnie i w zorganizowanych grupach bez uprzedniego zgłaszania.
Zwiedzanie jest nieodpłatne.

Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Dzięki ekranom dotykowym każdy zwiedzający może samodzielnie obierać kierunek i zakres zwiedzania ekspozycji.  Tematyka wystawy, to przede wszystkim okres
II Rzeczypospolitej, czas odbudowy struktur i potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego Państwa. To także prezentacja wybitnych Polaków, którzy osiągnęli sukces i uznanie w świecie i ich wynalazki.

Urządzenia holograficzne prezentują trójwymiarowe obrazy symboli tożsamości narodowej i przedmioty sztuki użytkowej powstałe w czasach II RP. Każdy może wykonać samodzielnie pamiątkę z wystawy wykonując odcisk pieczęci
z wizerunkiem 5 prezentowanych Orłów Białych z różnych epok, w tym obowiązującego wzoru godła. Ponadto odwiedzający mają możliwość wykonania zdjęcia z 6 Ojcami Niepodległości w fotobudce i wysłanie go na własny adres
e-mail, uczestniczyć w rozgrywce plenerowej gry planszowej „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” oraz złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.

 

Wizyta w Mobilnym Muzeum Multimedialnym może przebiegać w 4 etapach, realizowanych w dowolnej kolejności:

Zwiedzanie ekspozycji multimedialnej w module ekspozycyjnym, poprzedzone krótkim wprowadzeniem i objaśnieniem zasad – dla grupy 25-30 osób około 20-25 minut,

Udział w grze „Dumni z Niepodległej – poznaj II RP” prowadzonej przez animatora – około 20-25 minut,

Wykonanie zdjęć w fotobudce i wysłanie ich na adres e-mail – do 15 minut na klasę/grupę,

Wpis do Księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości – umożliwiamy każdej klasie/grupie dokonanie wpisu na jednej stronie, proponujemy, abyście Państwo przygotowali wcześniej treść wpisu z młodzieżą, który po wpisaniu do księgi zostanie przez każdego podpisany, prosimy o nie używanie we wpisie skrótów nazw własnych szkół. Wpis do księgi powinien zamykać wizytę w Mobilnym Muzeum Multimedialnym.

 

Zwiedzanie może stanowić wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki. Multimedialny przekaz wystawy inspiruje też do późniejszego zdobywania i poszerzania wiedzy z zakresu ważnych wydarzeń, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości.

 

Zapraszamy na stronę internetową Mobilnego Muzeum www.mmm2018.pl

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

mmm-plakat