A A+ A++

Lekcje muzealne online

Tajemnice archeologii czy odległe w czasie kulinarne przygody naszych przodków – to dwa realizowane online tematy, które właśnie wzbogaciły naszą ofertę edukacyjną. 

Na wirtualne lekcje można umawiać spotkania już od 1 grudnia, kontaktując się z nami

  • telefonicznie: 882 467 823
  • lub mailowo: lekcjeonline.mshm@gmail.com

Tematy zajęć

Być jak Indiana Jones… – szybki kurs archeologii

Indiana Jones to najsłynniejszy na świecie archeolog. Tyle że to postać fikcyjna i choć zawód, jaki wykonuje, naprawdę może być pasjonującą przygodą, wygląda zupełnie inaczej niż w hollywoodzkim filmie.

Co w rzeczywistości nas czeka podczas archeologicznych podróży w czasie? Jak zauważyć i odczytać starożytne ślady we współczesnym świecie? Skąd wiedzieć, gdzie można znaleźć pozostałości po naszych przodkach i jak to się stało, że są przykryte warstwą ziemi? Co najczęściej znajdują archeolodzy? A skoro znaleźli – w jaki sposób ustalą, co to jest, jak wyglądało, do czego służyło, kto się tym posługiwał i kiedy? W jakie narzędzia muszą się uzbroić? I Czym różnią się od historyków i paleontologów?

Tego wszystkiego dowiesz się, biorąc udział w lekcji online Być jak Indiana Jones… – szybki kurs archeologii.

(Pra) Życie od kuchni

Kulinarna podróż w czasie od paleolitu po epokę żelaza. Ruszymy śladem naszego odległego przodka, by podpatrzeć, jak poluje, jakich używa narzędzi i co składa się na jego ulubiony posiłek. Zobaczymy jak się osiedla, hoduje zwierzęta i uprawia rośliny, a co za tym idzie – wzbogaca i urozmaica swoje menu, które z każdym tysiącleciem staje się coraz bardziej wyrafinowane. Pobudzimy wyobraźnię i kubki smakowe, wspominając o rzymskich ucztach. Wstąpimy też do starożytnego Fastfooda, zerkniemy na kartę dań i odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego nie ma w niej frytek.

W przygotowaniu są także kolejne tematy – o ich dostępności będziemy informowali na bieżąco.