A A+ A++

Koncert Wielkopiątkowy w oprawie niezwykłych grafik

Głęboki wymiar Koncertu Wielkopiątkowego podkreśli wystawa grafik Siostry Natanaelii. Zapraszamy w Wielki Piątek, 14 kwietnia.

Wiesława Błażejczyk/ Siostra Natanaela jest pierwszą zakonnicą, która ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Jest doktorem w dziedzinie sztuk plastycznych, stypendystką Instytutu Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Rzymie. Brała udział w 45 wystawach zbiorowych m. in. W Paryżu i Petersburgu. Otrzymała wiele nagród m.in.: dwie pierwsze nagrody za grafikę miesiąca (1998, 2001) w Konkursie Grafika Warszawska, wyróżnienie za znaki roku liturgicznego na III Międzynarodowej wystawie Sacro Expo 2002 w Kielcach, wyróżnienie za cykl grafik na 5 Triennale Sztuki Sacrum, Częstochowa 2003.

Wrażliwa na piękno otaczającego świata „chwyta” w pamięć obrazy i nadaje im nowe życie w graficznej, malarskiej lub rzeźbiarskiej formie. Jest mistrzynią ukazywania koloru i światła odcieniami szarości.  Niezwykle skromna, zafascynowana tworzeniem pokazuje, że nie istnieje sprzeczność między religią a sztuką, życiem zakonnym a twórczością. Sztuka według niej służy człowiekowi i człowiek jest jej celem, a uprawiający ją artysta dotyka prawdy.

siostra Natanaela1