A A+ A++

Koncert „Kiedy mnie już nie będzie – piosenki Agnieszki Osieckiej”

laz_poziom

Drodzy Państwo – wraz z końcem karnawału zapraszamy na koncert Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW, który przeniesie nas w świat poezji utkanej ze słów Agnieszki Osieckiej, w unikalnych aranżacjach Andrzeja Borzyma. Koncert odbędzie się 25 lutego o godz. 19:00.

Bilety w cenie 30 złotych można nabywać w kasie Muzeum. Z myślą o rodzinach i grupach przyjaciół, którzy zdecydują się na wspólne spędzenie wieczoru, proponujemy promocyjny program sprzedaży biletów:

  • przy zakupie minimum ośmiu biletów, cena za każdy z nich wyniesie 15 zł,
  • przy zakupie 4-7 biletów, cena za każdy z nich wyniesie 20 zł.

Promocja trwa do 19 lutego. Pragniemy również poinformować, że bilety zakupione w ten sposób nie podlegają późniejszym zwrotom.

 

Andrzej Borzym – dyrygent:

Zachęceni sukcesem naszego projektu, przedstawiającego piosenki Starszych Panów w wersji chóralnej a cappella, postanowiliśmy kontynuować ten kierunek. Program z piosenkami Agnieszki Osieckiej miał swoja premierę w czerwcu 2015 r., ale pierwsze piosenki zaśpiewaliśmy w maju 2007 r. podczas odsłonięcia pomnika Agnieszki na ul. Francuskiej. Przez lata systematycznie uzupełniany i rozszerzany uzyskał dzisiejszy kształt.

Wśród kompozytorów, którzy pisali muzykę do wspaniałych tekstów Agnieszki byli i ci klasyczni, i jazzowi, a także ci z kręgów piosenki kabaretowej i rozrywkowej – i właśnie taki szeroki wachlarz wrażeń chcemy pokazać słuchaczom tego koncertu.

 

Chór Kameralny Collegium Musicum UW istnieje od 1994 r., starając się nawiązać do średniowiecznej tradycji collegium musicum – akademickiego stowarzyszenia muzycznego, otwartego dla wszystkich osób związanych z uniwersytetem. Śpiewa a cappella muzykę polską – dawną i współczesną, utwory europejskie z różnych epok, kolędy z całego świata; dobrze czuje się także w repertuarze wokalno-instrumentalnym (Bach, Haendel, Hasse, Charpentier, Purcell, Mozart, Fauré). Wizytówką zespołu są programy rozrywkowe w chóralnych aranżacjach Andrzeja Borzyma: Piosenki Starszych Panów, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, oraz Kiedy mnie już nie będzie z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Collegium Musicum

Chór występuje w Warszawie – na Uniwersytecie i nie tylko, bywa w całej Polsce, bierze udział w wielu ważnych imprezach muzycznych i teatralnych oraz nagraniach dla Polskiego Radia i Telewizji. Dyskografia chóru liczy 10 tytułów, w tym polskie i światowe prawykonania współczesnych utworów. Zespół koncertował już w 15 krajach na 3 kontynentach, m.in. w Chile, Niemczech, Włoszech, Egipcie, Norwegii, na Litwie i Islandii, zaś w ostatnich latach w Macedonii, Francji, Hiszpanii.

Dużą satysfakcję przynosi Collegium Musicum współpraca ze świetnymi orkiestrami – m.in. Royal Baroque Ensemble, Il Tempo, Polską Orkiestrą Radiową, Kukla Band – oraz znakomitymi muzykami wszelkich stylów i specjalności: Olga Pasiecznik, Krzysztof Herdzin, Anna Radziejewska, Zygmunt Kukla, Lilianna Stawarz, Marco Vitale, Ingrida Gapova, Adolfo Tanzi, Cristian Carrasco, Agata Sapiecha, Marek Toporowski, Wojciech Rajski, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Magda Umer, Grzegorz Turnau, Henryk Miśkiewicz i wielu innych.

Od 2013 r. zespół współpracuje ze Stowarzyszeniem Miłośników Sztuki Barokowej Dramma per musica.

Koncert Collegium Musicum 25 II