A A+ A++

Koncert Gaby Kulki i Wojciecha Traczyka – zapraszamy 25 listopada

Pragniemy zaprosić Państwa na koncert Gaby Kulki i Wojciecha Traczyka. Odbędzie się on w sobotę, 25 listopada o godz. 19:00. Jest to już drugi koncert organizowany w ramach Sezonu koncertowego 2017/2018.
Wstęp na wydarzenie jest możliwy po nabyciu bezpłatnych wejściówek, które czekają na Państwa w recepcji Muzeum od 25 października.

W programie:
utwory z albumu „Kruche”.

 

2

 

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami artystów:

GABA KULKA

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sump­tem płyty „Out”. Jednak przełomem było wydanie trzy lata później albumu „Hat, Rabbit”. Pojawiły się pierwsze nagrody: „Mateusz” radiowej Trójki, nomi­nacja do paszportu „Polityki”, złota płyta i doskona­łe recenzje, a także „Fryderyk” dla „Wokalistki roku”.

Następnie światło dzienne ujrzał „Sleepwalk”, wspólne dzieło Gaby i Konrada Kucza, znane­go między innymi z zespołu Futro. Był to pierw­szy z licznych i różnorodnych projektów, w których artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden
w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po pio­senki Wojciecha Młynarskiego), zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny,
w pełni autorski, premiero­wy album: długo wyczekiwany „The Escapist”, wy­dany w 2014 roku.

Na płycie słychać, jak wyraźnie zarysował sięmuzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach
i w studiu składu muzyków. Czuć silne inspiracje zarówno gigantami piosenki lat 70., jazzem i folkiem, jak i krzykliwymi latami 80. – w singlowym utworze „Wielkie wrażenie”.

We wrześniu 2016 roku ukazało się nowe wy­dawnictwo Gaby, zatytułowane „Kruche”. Album zebrał bardzo dobre notowania u recenzentów. Premierze towarzyszyła jesienna trasa koncertowa.

WOJCIECH TRACZYK

Absolwent Wydziału Jazzu PSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Zbigniewa Wege­haupta oraz Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu Adama Kowa­lewskiego. Artysta skupia się na budowaniu indy­widualnego języka, opierając się na szeroko rozu­mianej tradycji muzycznej. Współpracuje z wielo­ma muzykami
i współtworzy projekty prezentujące różne stylistyki.

Występował z takimi artystami i zespołami, jak Marcin Masecki, Maria Peszek, Kasia Nosowska, Muzykoterapia, Timeless, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio. Cechą wspólną jego projektów jest oryginal­nośćbrzmienia i emocjonalna siła wyrazu.

 

SEZON KONCERTOWY - ZMIENIONY