10 WRZEŚNIA sobota

Poznaj wszystkie bloki festiwalu, bądź wybierz wydarzenie specjalnie dla siebie!


Sobota 10:00–20:00

10:00 Kreatywne warsztaty artystyczne dla dzieci z Witoldem Vargasem, Malichy, Przedszkole Niepubliczne „Jedynka”, ul. Sadowa 62

12:00 Warsztaty rzeźby z Laboratorium Rzeźby REAKTOR, Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej, ul. 3 maja 124 (uwaga, obowiązują wcześniejsze zapisy)

12:00 „Garnek archeologa” – spotkanie archeologiczno-​podróżnicze, Sala koncertowa Pałacu „Sokoła”, ul. Kościuszki 41

12:00 Motywy antyczne we współczesnych grach planszowych – spotkanie z Adamem Kwapińskim z „Fabryki gier historycznych”, podziemia Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

12:00 Akademia Platońska dla najmłodszych, Park Potulickich

12:30 Prelekcja: dr hab. Ireneusz Łuć – Armia imperium rzymskiego, oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

13:00 Rozmowy niekontrolowane – inscenizacja wiecu i tradycji germańskich, Park Potulickich

13:30 Prelekcja: dr Henryk Kowalski –  Rzymska religia państwowa, oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

13:30 Akademia Platońska dla najmłodszych, Park Potulickich

14:00 Motywy antyczne w komiksie – spotkanie z Oskarem Rogowskim „Komiksomaniakiem”, podziemia Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

14:30 Prelekcja: mgr Mateusz Łobacz – Podróże w Antyku, oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

14:30 „Poznaj pradziejowe dziedzictwo” – spacer po Pruszkowie, połączony ze zwiedzaniem głównych miejsc festiwalowych, zbiórka przy scenie w Parku Kościuszki, w strefie Śniadania w Parku,

15:00 Bitwa „Barbarzyńców” z legionistami – inscenizacja połączona z prezentacją technik i sprawności bojowej, Park Potulickich

15:00 „Peplum – neomitologie ubrane w miecz i sandały” – spotkanie filmowe z Aleksandrą Pietrzyk, podziemia Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

15:30 Prelekcja: dr hab. Maciej Jońca – Seksualność a prawodawstwo rzymskie, oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

16:00 Digitalart – spotkanie z Mariuszem Kozikiem „Lacedemonem”, podziemia Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

16:30 Prelekcja: dr hab. Dariusz Słapek – Sport antyczny i gladiatorzy, oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II 2

17:00 „Ptaki stymfalijskie”, spektakl Teatru ECCE HOMO, Park Potulickich, Pl. Jana Pawła II 2

18:00 „Opowieści ziemi i ognia” Grupy Studnia O., Cafe MALAVI, ul. Bolesława Prusa 35

20:00 Pogrzeb Patroklosa – inscenizacja fragmentu „Iliady” Homera, Park Potulickich

 

Wydarzenia ciągłe

11:00–15:00 Piknik rekonstrukcyjny, Malichy, plac sportowy przy zbiegu ulic Sadowej i Spacerowej

11:00–15:00 Śniadanie w Parku, Park Kościuszki

12:00–19:00 Obozowiska rekonstruktorów, Park Potulickich

12:00–18:00 Strefa MALUCHA połączona z wystawą „Pruszkowskich drzew genealogicznych” wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 oraz starożytnym placem zabaw, Park Potulickich

15:00–17:00 ART-​performance Salonu Pruszkowskiego, Park Potulickich, w sąsiedztwie OGNIOtrwałych

12:00–17:00 Piecowisko OGNIOtrwałych, Park Potulickich

 

UWAGA – Bądźcie czujni

12:00–18:00 Happeningi miejskie – Żbików, Gąsin, Park Mazowsze, Park Żwirowisko, pruszkowskie osiedla, ulice i skwery