Plener rzeźbiarski

Uchwycić piękno natury w postaci rzeźby spróbujemy pod czujnymi oczami Doroty Hadrian, Bartłomieja Węgrzyna, Artura Gworka, Przemysława Nizio i Ewy Rossano. 

Dorota Hadrian: artystka sztuk wizualnych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stypendystka MKiDN w latach 2010 oraz 2014. W działalności artystycznej nawiązuje polemikę z popkulturą, sztuką kampu i estetyzacją zjawisk zachodzących w życiu społecznym. W centrum jej twórczości znajduje się fenomen przedmiotu jako nośnika znaczeń determinującego obraz współczesnej kondycji człowieka. Głównym środkiem wyrazu artystki jest rzeźba.

Bartłomiej Węgrzyn: w 2009 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni prof. Józefa Murzyna. Uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach, w czasie których zaprezentował cykl rzeźb Very existence objects. W 2015 r. został nagrodzony za rzeźbę roku w konkursie Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba 2015 organizowanym przez BWA w Rzeszowie. W 2016 r. jego prace zostały zaprezentowane na International Air Fair Warsaw 2016 przez turecką galerię Istambul Unlimited. W 2016 r. otrzymał nagrodę za rzeźbę Wave after wave w konkursie Konfrontacje Sztuki organizowanym przez Galerię Test oraz Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie. Pracuje jako wykładowca na ASP w Krakowie.

Artur Gworek: absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W 2009 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiował rzeźbę w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. Prowadzi aktywność twórczą na polu rzeźby, ze szczególnym upodobaniem pracy w metalu.

Przemysław Nizio: absolwent PLSP w Zamościu. W latach 20032008 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego. W 2008 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem, nagrodzony Medalem Rektora Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 r. był laureatem Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa za pracę dyplomową Dzienniki 200708 – Kompozycje wielofiguralne. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką warsztatową i rzeźbą. Uczestnik wielu plenerów malarskich, m.in. w: Austrii, Francji, Grecji, Rumunii, Zakopanem, Szydłowie, Jarosławiu, Szczebrzeszynie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

Ewa Rossano: polska artystka mieszkająca we Francji. Od wielu lat reprezentuje naszą ojczyznę na wielu międzynarodowych wystawach, salonach sztuki i konkursach. Jej rzeźby z brązu i kryształu swą niecodzienną techniką oraz oryginalnością przyciągają na wystawy tysiące osób. Niektóre z rzeźb zostały wybrane jako statuetki nagród w kraju i za granicą, m.in. Angelus – statuetka Nagrody Literackiej Europy Środkowej, Eurimage – statuetka Festiwalu Filmowego w Berlinie, Gender Price – statuetka Nagrody Równości Rady Europy, Planeta – nagroda człowieczeństwa. W marcu 2017 r. miała zaszczyt zaprezentować swoje prace w UNESCO.