Animacje MIASTOakcje

Animacje MIASTOakcje

Rozejrzyj się po okolicy – lokalne organizacje, ośrodki kultury, oświaty i społeczności działają razem z nami. Może tuż za rogiem dzieją się jakieś MIASTOakcje?

miasto

 

To najbardziej wnikający w tkankę miejską blok Festiwalu, tętniący rytmem ulic Pruszkowa. W jego ramach działać będą m.in.: „Śniadanie w parku”, spotkania literackie i filozoficzne zorganizowane przez Książnicę Pruszkowską i Muzeum DULAG 121 oraz spacery po naszym mieście. W oba dni festiwalowe urządzimy liczne, krótkie happeningi, które odbywać się będą w różnych, czasem bardzo niespodziewanych lokalizacjach. Rozejrzyj się po okolicy, może tuż za rogiem dzieją się jakieś MIASTOakcje?

Wydarzenia w ramach bloku

PIĄTEK: Festyn szkolny w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, która zorganizuje festyn szkolny „Przez stulecia ze sportem”.

SOBOTA: „Garnek archeologa” – spotkanie archeologiczno-​podróżnicze z Jerzym Wierzbickim i Szymonem Zdziebłowskim, „Poznaj pradziejowe dziedzictwo” – spacer po Pruszkowie, połączony ze zwiedzaniem głównych miejsc festiwalowych, Piknik rekonstrukcyjny w Malichach, festiwalowe Śniadanie w Parku Kościuszki. Wydarzenia odbędą się w różnych miejscach Pruszkowa.

NIEDZIELA: MiastoAKCJE – Spacer „Sto lat Pruszkowa w pigułce”, „Platon w Pruszkowie” – spotkanie w Muzeum DULAG 121 z historykiem filozofii dr Adamem Górniakiem.

Program szczegółowy

SOBOTA

10:00 Kreatywne warsztaty artystyczne dla dzieci z Witoldem Vargasem, Malichy, Przedszkole Niepubliczne „Jedynka“, ul. Sadowa 62 (obowiązują wcześniejsze zapisy)

12:00 „Garnek archeologa“ – spotkanie archeologiczno-​podróżnicze, Sala koncertowa Pałacu „Sokoła“, ul. Kościuszki 41

14:30 „Poznaj pradziejowe dziedzictwo“ – spacer po Pruszkowie, połączony ze zwiedzaniem głównych miejsc festiwalowych, zbiórka przy scenie w Parku Kościuszki, w strefie Śniadania w Parku

Wydarzenia ciągłe

11:00–15:00 Piknik rekonstrukcyjny, Malichy, plac sportowy przy zbiegu ulic Sadowej i Spacerowej

11:00–15:00 Śniadanie w Parku, Park Kościuszki

12:00–18:00 Happeningi miejskie – Żbików, Gąsin, Park Mazowsze, Park Żwirowisko, pruszkowskie osiedla, ulice i skwery

NIEDZIELA

14:30 Spacer „Sto lat Pruszkowa w pigułce“ organizowany przez Muzeum DULAG 121, zbiórka na Pl. Jana Pawła II przed Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

17:00 „Platon w Pruszkowie“ – spotkanie z historykiem filozofii dr. Adamem Górniakiem, Muzeum DULAG 121, ul. 3 maja 8a

12:00–18:00 Happeningi miejskie – Żbików, Gąsin, Park Mazowsze, Park Żwirowisko, pruszkowskie osiedla, ulice i skwery

 

akcje