.
.
.
.
.
.
.
.
Slide Left Slide Right

9-11.09.2016 r. Pruszkowski Festiwal Archeologiczny

Dla uświetnienia obchodów 100-lecia nadania praw miejskich Pruszkowowi, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy wraz z licznymi partnerami organizuje

Artefakty - logotyp

Znajdź wydarzenie dla siebie i swojej rodzinyProgram Festiwalu

9 WRZEŚNIA Piątek
10 WRZEŚNIA sobota
11 WRZEŚNIA niedziela

ARTEfaktowa Ósemka Bloki Festiwalu

 • Na czas Festiwalu Pruszków stał się domem Dziewięciu Muz – opowieści dla najmłodszych i dorosłych, spektakl i performatywne formy teatralne w przestrzeni miejskiej, inscenizacja fragmentów „Iliady”, widowiska plenerowe. A ponadto spotkania literackie, malarstwo, rzeźba i… wizyta X muzy – sztuki filmowej.
  (więcej…)

  ARTE
 • Starożytni opiewali gniew Achillesa…

  …a nas fascynuje Superman, Batman i inni współcześni herosi. Czy tak wiele się zmieniło? Poznaj mit, odkryj legendę i zbadaj historię, która kryje się za okładkami komiksów, w scenariuszach filmów i gier komputerowych.

  (więcej…)

  ANTYK a popkultura
 • Międzynarodowe Forum Hutniczo-​Kowalskie

  Poznaj ludzi dla których ogień i żelazo nie mają tajemnic. Potomków Hefajstosa, którzy przybędą z Danii, Norwegii, USA, Kanady oraz ze Śląska, Gór Świętokrzyskich i Mazowsza.

  (więcej…)

  OGNIOtrwali
 • Popularyzacja wiedzy akademickiej

  Festiwal ARTEfakty jest unikalną okazją do prezentacji najnowszego stanu badań nad historią i kulturą antyczną w wykonaniu naukowców skupionych w ośrodkach akademickich. (więcej…)

  NaukOVO
 • Ne puero gladium!

  Nie jest łatwo być małym we współczesnym świecie. Dlatego na ARTEfaktach stworzymy dla najmłodszych specjalną strefę, w której znajdą mnóstwo bezpiecznych zabaw, które pozwolą im na przyjemne, twórcze i radosne spędzenie czasu.

   

  (więcej…)

  Strefa MALUCHA
 • ReKONSTRUKCJA Historyczna

   

  Niech historia ożyje! – zawołaj, a znajdziesz się wśród Rzymian, Germanów, Celtów i Greków.

  (więcej…)

  ReKONSTRUKCJA Historyczna
 • Animacje MIASTOakcje

  Rozejrzyj się po okolicy – lokalne organizacje, ośrodki kultury, oświaty i społeczności działają razem z nami. Może tuż za rogiem dzieją się jakieś MIASTOakcje?

  (więcej…)

  Animacje MIASTOakcje
 • Studium ARTEfaktu

  Artefakty skryte dotąd pod naszymi stopami wychodzą na powierzchnię! Przeszukaj miasto i znajdź zabytki bądź ich wierne kopie. Niepozorne? A jednak najdrobniejsze artefakty zachwycają.

  (więcej…)

  Studium ARTEfaktu

MAPA ARTEfaktówPoznaj festiwalowe lokacje

Artefakty to festiwal, który dzieje się w całym Pruszkowie!

Ruchome Freski

Kontakt

Lokalizacja na terenie całego miasta
Zadzwoń do nas tel. 22 758 72 66