A A+ A++

„Chopin Nokturny” w wykonaniu Marcina Maseckiego już wkrótce

Zapraszamy Państwa na koncert w ramach Letniej Sceny Muzeum. Dnia 26 sierpnia (w sobotę), o godz. 20:00 będą mieli Państwo okazję do wysłuchania utworów F. Chopina w wykonaniu Marcina Maseckiego.

Bilety w cenie 30 złotych można nabywać w kasie Muzeum od 26 lipca. Informujemy również o promocji biletów! Szczegóły – kliknij tutaj. 

Marcin Masecki jako dziecko uczył się gry na fortepianie na nokturnach Chopina. Jego babcia i nauczycielka, Halina Masecka, była spadkobierczynią myśli chopinowskiej w prostej linii poprzez swoich pedagogów – podopiecznych ostatniego pokolenia uczniów Chopina.

Jako świeżo dyplomowany muzyk, szukający swojej tożsamości artystycznej na styku różnych stylów muzycznych, Masecki nie mógł oprzeć się jedynie na Chopinie. Jego wszechobecność w polskiej kulturze muzycznej nie inspirowała, wręcz skłaniała do buntu. Chciał spróbować czegoś innego. I tak zrodziła się fascynacja muzyką dawną, w szczególności niemiecką. Powstały płyty „Die Kunst der Fuga” i „Re-Write” Bacha oraz „Ostatnie Sonaty Fortepianowe” Beethovena.
W pewnym momencie koncerty klawesynowe Bacha i Mozarta stały się punktem wyjścia do eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych,
od alternatywnego „Paristetris”, przez jazzowy „Profesjonalizm”, po własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy.

 

Masecki tło do UM

koncert3

23 lipca i 26 sierpnia