A A+ A++

BEZPŁATNY WSTĘP NA WYSTAWĘ STAŁĄ

przedswit-1

 

Szanowni Państwo, mamy do przekazania wspaniałą informację. Od 3 marca świat hutników z przełomu er jeszcze bardziej stoi dla Państwa otworem! W związku z otrzymaniem przez Miasto Pruszków dofinansowania ze środków unijnych wystawa: „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er” udostępniana będzie zwiedzającym bezpłatnie. W związku
z tym, gorąco zachęcamy do odwiedzania naszego Muzeum oraz odkrywania fascynującego świata starożytnych hutników.
W naszej placówce czekają na Państwa: bezpłatne audioprzewodniki oraz specjalne urządzenia wspomagające zwiedzanie ekspozycji przez osoby starsze i niedosłyszące. Wystawa przystosowana jest również częściowo do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wystawa stała pozwala przenieść się do czasów ludności zamieszkującej tereny dzisiejszego Mazowsza dwa tysiące lat temu
i wręcz przeżywać narrację o bohaterach naszej wystawy. Przywitają Państwa znakomite zabytki, jak i również rozmaite rozwiązania multimedialne. Materiał prezentowany na wystawie stałej przy dźwiękach narzędzi używanych przez hutników i przy odgłosach dnia codziennego w wiosce pozwalają zarówno wczuć się w klimat tamtych czasów, jak i zdobyć bogatą wiedzę merytoryczną na temat Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego. Uchylając rąbka tajemnicy, zachęcamy serdecznie zapoznania się z obrazem ukazującym życie w osadzie sprzed 2 tys. lat w postaci filmu w technologii 360 stopni!

Jeśli zainspirowaliśmy Państwa do obejrzenia wystawy to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerszymi informacjami na jej temat:  http://mshm.pl/przedswit-dla-rozwoju-mazowsza/ .

Godziny otwarcia wystawy:
wtorek, środa, piątek – 9:00–16:00
czwartek – 9:00–19:00
sobota, niedziela – 11:00–18:00
poniedziałek – nieczynne
Ostatnie wejście na wystawę na godzinę przed zamknięciem.

Odpowiedzi na wszelkie pytania otrzymają Państwo drogą e-mailową lub telefoniczną: muzeum@mshm.pl, 22 758 72 66.

 

loga