A A+ A++

Benkenisz – koncert Karoliny Skrzyńskiej

5 grudnia o godzinie 19.00 zapraszamy na „Benkenisz” – koncert intymny, pełen bogactwa dźwiękowego, literackiego i przede wszystkim emocjonalnego.

Tęsknota. To uczucie przepływające chyba przez wszystkie pieśni jednego z najbardziej fascynujących narodów świata. Tęsknota. Wyrażana każdym dźwiękiem podtrzymuje żywym świat uciekający w zapomnienie. Tęsknota. To pomost łączący pokolenia, kultury i serca.

„Benkenisz” to koncert intymny, pełen bogactwa dźwiękowego, literackiego i przede wszystkim emocjonalnego. Jego głównym instrumentem jest Karolina Skrzyńska, obdarzona przejmującym głosem, wykorzystująca różne techniki wokalne: od śpiewu melizmatycznego po śpiewokrzyk. W swojej twórczości łączy słowiańską wrażliwość z inspiracjami dźwiękami ze wszystkich stron świata, w tym muzyką sefardyjską.

Karolina Skrzyńska

W koncercie prócz melodie wpisanych w wielowiekową tradycję żydowską pojawią się też jej autorskie kompozycje, zabierające słuchacza w podróż pełną wzruszeń, balansujące na granicy stylów i kultur, wyrażające tęsknotę za czymś, co w dzisiejszym świecie zdaje się niknąć. A benkenisz to siła tworząca najpiękniejsze melodie.

Karolinie Skrzyńskiej na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy, poruszający się w różnych stylach, od jazzu po muzykę folkową, udowadniający, że muzyka nie zna żadnych podziałów: Katarzyna Kamer – wiolonczela, Hubert Giziewski – akordeon, Mateusz Szemraj – cymbały.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Muzeum.

Plakat 5 grudnia MSHM