A A+ A++

4 lipca. Koncert chopinowski

W tym roku Promenady Chopinowskie rozpoczniemy od spotkania z Aleksandrą Świgut. Artystka wystąpi w niedzielę 4 lipca o godz. 17.00.

Zeszłoroczne obostrzenia należą już do przeszłości. Podczas koncertów będzie można nie tylko posłuchać muzyki, spacerując lub siedząc w ogrodzie (a nawet poza terenem muzeum, przy fontannie), ale też tradycyjnie – zająć miejsce w oranżerii.

Wstęp wolny.

Zapraszamy.

Program recitalu Aleksandry Świgut:

Nokturn cis-moll op. 27

Barkarola Fis-dur op. 60

Mazurki op. 30

Etiuda As-dur op. 10 nr 10

Etiuda c-moll op. 10 nr 12

Ballada F-dur op. 38

Scherzo E-dur op. 54

ALEKSANDRA ŚWIGUT

laureatka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie (II nagroda, 2018) oraz półfinalistka 16. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Arthura Rubinsteina w Tel-Avivie (kwiecień 2021). W sezonie koncertowym 2021/2022 wystąpi z Helsingborg Symphony Orchestra, Orkiestrą XVII wieku w Concertgebouw w Amsterdamie, Sinfonią Varsovią w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, a także z recitalami fortepianowymi w Londynie, Francji, Kolonii, Amsterdamie, Sydney i w LaVerdi w Mediolanie.

Studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie Piotra Palecznego, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Świtały, a także Guildhall School of Music w Londynie w klasie Davida Dolana. Doktorantka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting. W sierpniu 2019 roku wystąpiła ze znakomitym recitalem fortepianowym na Międzynarodowym Festiwalu ,,Chopin i Jego Europa”, zaś w kwietniu 2021 podczas jubileuszowej edycji Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena Aleksandra Świgut zaprezentowała Kwintet fortepianowy Es-dur Roberta Schumanna wraz z Kwartetem Śląskim, koncert z Filharmonii Narodowej w Warszawie był streamingowany do Lincoln Center w Nowym Jorku oraz transmitowany do stacji radiowych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Artystka była wielokrotnie nagradzana na konkursach pianistycznych m.in. w Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie oraz Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Warszawie. W czerwcu 2021 roku ukaże się debiutancka płyta Aleksandry Świgut z utworami Fryderyka Chopina oraz artystką wystąpi na Gali Fryderyków w Filharmonii Szczecińskiej, zaś przed pianistką Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Terminy pozostałych koncertów można znaleźć TUTAJ.