A A+ A++

31 sierpnia. Koncert gordonowski

31 sierpnia w ramach Lata w mieście odbędzie się w naszym Muzeum drugi w tym roku koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi.

Pierwszy z koncertów (6 lipca) cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dla tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć, mamy dobrą wiadomość (wcześniej już o niej wspominaliśmy) – drugi koncert odbędzie się 31 sierpnia. Zapisy już trwają.

IMG_20190706_110401

Czym jest koncert gordonowski?

To integracyjne wydarzenie rodzinne, prowadzone w luźnej, choć kontrolowanej przez instruktorów, atmosferze. Zarówno mała, jak i duża publiczność rozsiada się na leżących na podłodze dywanach i poduszkach.  Najmłodszych uczestników opiekunowie trzymają na rękach lub wygodnie kładą obok siebie, z kolei starsze dzieci nie muszą kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą swobodnie kołysać się w rytm muzyki lub tańczyć.

Koncerty gordonowskie dedykowane są dzieciom od urodzenia do piątego roku życia. Ich program inspirowany jest założeniami Teorii Uczenia się Muzyki E.E. Gordona, która pozwala na skuteczne umuzykalnianie najmłodszych uczestników.

Instruktorzy wraz z publicznością śpiewają, harmonizują, rytmizują i wspólnie słuchają muzyki, pozwalając sobie na rozmaite kontrasty i muzyczną różnorodność – od klasyki i jazzu poprzez muzykę etniczną i rozrywkową po tradycyjną czy improwizowaną.

W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego najbliższy taki koncert odbędzie się 31 sierpnia o godz. 11.00 w oranżerii.

Uwaga! Koncert jest darmowy, ale ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników, podoobnie jak podczas koncertu lipcowego, liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują ZAPISY.

Dostępną poniżej kartę uczestnictwa należy pobrać, wypełnić i dostarczyć do Muzeum osobiście lub mailem: t.kuzmicz@mshm.pl. Kartę można też otrzymać w naszej recepcji. Zapisy trwają od 10 czerwca. Zapraszamy!

Regulamin i karta uczestnictwa do pobrania poniżej:

REGULAMIN KONCERTÓW

Karta-uczestnika-koncertu