A A+ A++

31 sierpnia. Klasyka dla Smyka

Brzmi tajemniczo? Najpiękniejsza literatura dziecięca okresu międzywojennego posłuży za inspirację do stworzenia filmu animowanego.

Dzieci, pod czujnym okiem rodziców i artystów, wezmą udział w warsztatach, które będą podzielone na trzy etapy:

Otworzy je spotkanie z opowiadaczami i podróż w bajkowy świat słów i dźwięków. Dzieci i rodzice usłyszą LOKOMOTYWĘ Juliana Tuwima ilustrowaną różnymi  instrumentami. Spotkanie z LOKOMOTYWĄ w takiej otwartej formie, zakłada współtworzenie wydarzenia przez słuchaczy.

W kolejnej części spotkania uczestnicy odnajdą postaci oraz ważne (z punktu widzenia narracji) przedmioty jakie pojawiły się w LOKOMOTYWIE, które następnie narysują, pokolorują i wytną.

Ostatnim etapem warsztatów będzie tworzenie, klatka po klatce, animacji. W specjalnie przygotowanym przenośnym studiu ułożymy, według wcześniej ustalonego scenariusza, owe wycinanki i za sprawą profesjonalnego sprzętu oraz zaangażowania uczestników, nadamy im ruch.

Zajęcia odbędą się w godzinach 12.30-15.00.

W ramach Klasyki dla smyka odbędą się także warsztaty i zabawa z sitodrukiem, kaligrafią i liternictwem wielkoformatowym pod szyldem ABECADŁA Jana Brzechwy. Godz. 11.00-15.00.

Ponadto w ogrodzie czytane będą najpiękniejsze baśnie przedwojennych klasyków.

Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne. Wstęp wolny.

Szczegółowy program na 31 sierpnia: TUTAJ.

A11