A A+ A++

30 maja. Spektakl dla dzieci: O muzyce między drzewami

W ostatnią niedzielę maja zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej teatralno-muzycznej podróży, przypominając jednocześnie, że interaktywne spektakle – to doskonała okazja do uwrażliwienia na sztukę i pogłębienia więzi rodzinnych.

Taki spektakl to oczywiście wspaniała zabawa, ale też okazja do zapoznania się z muzyką tradycyjną, jej brzmieniem i charakterem. A że MOZAIKA lubi przekazywać tradycje z werwą , pasją i błyskiem w oku, to zaprosiła do realizacji przedstawienia kapelę Przodki, która ma w tym ogromne doświadczenie, bo już od lat porywa do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych.

„Zapraszamy dzieci do wspólnej podróży po lesie, który okaże się wiernym słuchaczem naszego bohatera, Jantoszka. Tak, słuchaczem, gdyż Jantoszek lubił grywać w lesie i dla lasu, a pewnego dnia las postanowił mu się odwdzięczyć i oddźwięczyć… Jak ta przyjaźń się rozwinęła? I jak to się stało, że Jantoszek opuścił las z instrumentami tak licznymi, że mógł założyć kapelę? Zapraszamy do wspólnego zanurzenia się w muzykę tradycyjną, która będzie prowadzić nas leśnymi, zielonymi ścieżkami”…

30 maja, godz. 11.00

Wstęp wolny

mozaika_swiatsztuki_2019-2020_ziemiakaliska_7

Spektakl współtworzy kapela Przodki w składzie:

Dominika Oczepa – skrzypce, opowieść

Joanna Szaflik – basy, śpiew, opowieść

Karolina Ociepka baraban – śpiew, opowieść

Spektakl skierowany jest do dzieci i/lub rodzin z dziećmi. Program zakłada wiele elementów interakcji. Jest wieńczony rodzinną potańcówką.

Autorką scenografii jest Anna Kaźmierak.

fotografie: Marianna Łakomy