A A+ A++

29 września. Seans filmowy – Korespondent Bryan

Wystawę fotografii Juliena Bryana można u nas oglądać od ostatniego dnia wakacji. 29 września zostanie ona wzbogacona o jeszcze jeden niezwykle ważny element – projekcję filmu dokumentalnego Korespondent Bryan. Wstęp wolny.

„Film „Korespondent Bryan” prezentuje w większości nieznane dotąd nagrania i zdjęcia dokumentujące wydarzenia w oblężonej Warszawie we wrześniu 1939 roku i jest oparty na materiale archiwalnym niedostępnym w zbiorach publicznych w Polsce. Tytułowy korespondent to autentyczna postać: Julien Bryan, amerykański dziennikarz, którego ścieżki losu przywiodły ostatnim pociągiem do Warszawy na doszczętnie zburzony dworzec 4 września 1939 roku.
Materiał zarejestrowany przez Juliena Bryana stanowi unikalny dokument, przepełniony historyczną prawdą, oglądaną bez subiektywnego komentarza i ukazuje patriotyczny heroizm społeczeństwa warszawskiego z punktu widzenia jednostki, uwikłanej w rzeczywistość wojenną.
Pokazuje jak niemiecka propaganda manipulując faktami starała się zmylić opinię światową i odwieść uwagę od zbrodni popełnianych na ludności cywilnej w Polsce. W efekcie czego ani Europa ani Stany Zjednoczone nie były świadome ogromu tego okrucieństwa. Filmy Bryana otworzyły oczy Ameryce.”

[Opis producenta filmu]

Seans odbędzie się dzięki uprzejmości producenta filmu – Dzielnicy Łacińskiej.

Niedziela, 29 września, godz. 15.00.

Wstęp wolny (nie obowiązują zapisy).

Zapraszamy!

jb1

jb2

jb3

muzeum+miato logo prostokąt