A A+ A++

26 lipca. Koncert

Przed nami ostatni koncert z cyklu Promenady Chopinowskie – Przyjdź. Pospaceruj. Posłuchaj. Naszym gościem będzie pianista Juliusz Goniarski.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. W programie usłyszymy:

  • Mazurki op. 30,
  • Ballada F-dur op. 38,
  • Nokturn c-moll op. 48 nr 1,
  • Walc Es-dur op. 18

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Frugie_282A9665

Juliusz Goniarski

Urodzony w 1994 w Warszawie, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, absolwent klasy fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich w Universitaet der Kuenste Essen w klasie prof. Henri Sigfridssona.
Odnosił liczne sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych, m.in. we Włoszech, Szwecji, Niemczech. Podczas wielu kursów i lekcji mistrzowskich doskonalił się pod kierunkiem wybitnych pianistów w Polsce i za granicą, m.in.:
prof. A. Jasińskiego, prof. P. Gililova, prof. J. Stompla, prof. J Fialkowskiej,
prof. I. Schepsa, czy prof. P. Palecznego.
Występował w wielu salach koncertowych w Polsce i za granicą, m.in. Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Pałac Poznańskiego w Łodzi, Aula Nova w Poznaniu, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Zamek Królewski w Warszawie, Castle Maro w Belgii czy Studio Koncertowe Polskiego Radia
im. W. Lutosławskiego.
W 2015 roku pianista brał udział w warsztatach „PROBÓWKA” z Rafałem Augustynem i Januszem Olejniczakiem.
Jego repertuar obejmuje dzieła zarówno barokowe, klasyczne, romantyczne, jak i współczesne.
Założyciel i pierwszy przewodniczący studenckiej organizacji „Koło Pianistów UMFC”, która od 2017 roku zajmuje się aktywną promocją pianistów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Współtwórca serii koncertów „Fortepianowe mozaiki” oraz „Cieszyńskich spotkań z muzyką”.