A A+ A++

22 sierpnia. Koncert – Zuzanna Pietrzak

Promenady Chopinowskie nie zwalniają tempa – co niedzielę jesteśmy razem na kolejnym koncercie. Tym razem będziemy gościć Zuzannę Pietrzak.

Godzina – 17.00.

W programie:

Mazurek f-moll op. 7 nr 3

Mazurek a-moll op. 17 nr 4

Mazurek cis-moll op. 64 nr 2

Etiuda h-moll op. 25 nr 10

Etiuda c-moll op. 10 nr 12

Nokturn E-dur op. 62 nr 2

Ballada g-moll op. 23

Impromptu Fis-dur op. 36

Walc As-dur op. 42

Polonez As-dur op. 53

Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

06/02/2020 Warszawa  Ogolnopolski Konkurs Pianistyczny im Fryderyka Chopina Finalisci konkursu n/z   photo by Wojciech Grzedzinski mob 0048602358885 wojciech.grzedzinski@gmail.com wojciechgrzedzinski.com
06/02/2020 Warszawa
Ogolnopolski Konkurs Pianistyczny im Fryderyka Chopina
Finalisci konkursu
n/z
photo by Wojciech Grzedzinski
mob 0048602358885
wojciech.grzedzinski@gmail.com
wojciechgrzedzinski.com

Zuzanna Pietrzak, urodzona 21 sierpnia 1997 roku w Łodzi, w wieku siedmiu lat rozpoczęła grę na fortepianie w klasie mgr Renaty Płażewskiej-Kryachok w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W 2019 roku ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Podczas studiów doskonaliła umiejętności w zakresie kameralistyki fortepianowej u dra Roberta Morawskiego. Obecnie studiuje w klasie prof. Huberta Rutkowskiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.

Koncertowała w Polsce, Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, na Litwie, w Maroko i Japonii. Zadebiutowała z orkiestrą jako czternastolatka wykonując I Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina. Jest również laureatką wielu prestiżowych konkursów w Polsce i zagranicą. Do najważniejszych osiągnięć należą: II nagroda na 4th Theodor Leschetizky International Piano Competition w Hamburgu w  2020, zdobycie tytułu finalistki w 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie również w 2020 roku, I nagroda w 4th International Piano Competition „Piano Talents” w Mediolanie w 2014, Grand Prix na 14th International Piano Competition „Performance without limits” w Druskiennikach na Litwie, II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym ,,Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie w 2017. Podczas studiów w Warszawie nawiązała artystyczną współpracę ze skrzypkiem Janem Pietkiewiczem,  z którym wystąpiła w Japonii podczas „Kyoto Int. Music Students Festival 2017”, a kolejnym wspólnym sukcesem było zwycięstwo w „Konkursie Duetów z Fortepianem” w Gdańsku w 2018. We wrześniu 2018 roku zadebiutowała z Hamburger Symphoniker wykonując IX Koncert fortepianowy Es-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Jako osiemnastolatka Zuzanna Pietrzak dała się poznać międzynarodowej publiczności dzięki występowi na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku. Dzięki temu miała okazję występować w wielu ważnych salach koncertowych związanych z Chopinem w Polsce, a także uczestniczyć w festiwalach takich, jak „Międzynarodowy Festiwal Chopinowski” w Dusznikach-Zdroju, festiwal „Chopin i jego Europa” w Warszawie, czy Rubinstein Piano Festival w Łodzi. Grała również w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Ambasadzie RP w Paryżu, na EXPO 2015 w Mediolanie.

Zuzanna Pietrzak jest stypendystką Fundacji Yamaha, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, a także dwukrotną stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego. Otrzymała również prestiżowe stypendium „Młoda Polska” w 2017 roku.