A A+ A++

21 czerwca. Koncert

W niedzielę, jak co tydzień, w ogrodzie naszego Muzeum odbędzie się koncert z cyklu Promenady Chopinowskie – Przyjdź. Pospaceruj. Posłuchaj. Nastąpi jednak zmiana w stosunku do zaplanowanego harmonogramu – zagra dla Państwa Aleksandra Czerniecka (zamiast Macieja Woty, który wystąpi w innym terminie).

Poza tym nic się nie zmienia – koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00. Jak zwykle – dbamy o zachowanie dystansu, zachowujemy również obowiązek noszenia maseczki (można ją zdjąć po zajęciu miejsca).

W programie: Mazurki op. 59, Fantazja f-moll op. 49.

Aleksandra Czerniecka – studentka I roku studiów magisterskich na UMFC w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz dr Moniki Quinn.

W swojej edukacji miała okazję kształcić się podczas kursów mistrzowskich pod kierunkiem, m. in. prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Bronisławy Kawalla-Ryszka, prof. Iriny Rumiancewy-Dabrowski. Współpracowała również z Alexei’em Lubimovem, Michaiłem Woskriesieńskim, Kevinem Kennerem, Tomasem Kochem, Pavlem Gililovem oraz Jaques’iem Rouvier.

W 2016 roku uczestniczyła w Bowdoin International Music Festiwal odbywającego się w Brunswick, w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała pod kierunkiem prof. Douglasa Humpherys’a oraz prof. Kurta Muroki.

Aleksandra jest laureatką konkursów krajowych i zagranicznych, między innymi Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu i Kursie w Nałęczowie, II nagrody na „Roma International Piano Competition” w Rzymie, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków „Citta di Barletta” we Włoszech, a także III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Rzeszowie. Ponadto jest zdobywczynią wielu nagród podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” odbywającego się rok rocznie w Sanoku, m. in. Nagrody Chopinowskiej NIFC, Nagrody „Indywidualność Forum”.

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury. Wielokrotnie nagradzana również Stypendium Rektora dla najlepszych studentów.

czerniecka