A A+ A++

12 lipca. Chopin w ogrodzie

Cykl Promenady Chopinowskie – Przyjdź. Pospaceruj. Posłuchaj wciąż trwa. 12 lipca wysłuchamy utworów w wykonaniu Pawła Popko.

W programie:

Nokturn f-moll op. 55 nr 1,

Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, 3

walce: As-dur op. posth., f-moll op. posth, F-dur op. 34 nr 3,

Introdukcja i

Rondo Es-dur op. 16

W całym cyklu obowiązują te same zasady:

  • Koncerty są darmowe, odbywają się w niedziele, początek – godz. 16.00.
  • Wchodząc na teren ogrodu i przemieszczając się należy włożyć maseczkę (można ją zdjąć po zajęciu miejsca).
  • Nie można wchodzić do oranżerii, gdzie gra pianista (chyba że sytuacja jest wyjątkowa – jak podczas ulewy, która towarzyszyła nam 21 czerwca).

Paweł Popko rozpoczął przygodę z muzyką w wieku 6 lat. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Krystyny Borucińskiej w specjalności kameralistyka fortepianowa oraz Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Ewy Pobłockiej.

pawelpopko13

Pianista jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach, m. in. I nagrody na Międzynarodowym Forum Muzycznym w Mäntta w Finlandii, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. A. Rubinsteina w Sankt Petersburgu, III nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nałęczowie. Sukcesy osiągnął również, grając w zespołach kameralnych. Zdobył m.in. II nagrodę na VII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach i II nagrodę na XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie, a także Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na XX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi. Paweł Popko uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów, jak: Dina Yoffe, Anna Malikova, Alexey Orlovestky, Kevin Kenner, Andrzej Jasiński.

Pianista jest trzykrotnym stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, a także podopiecznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wielokrotnie występował jako solista i kameralista w miastach w Polsce i za granicą.