A A+ A++

11 lipca. Koncert Chopinowski

Kolejna odsłona Promenad Chopinowskich. Tym razem naszym gościem będzie Eryk Parchański. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Program:

Noktur cis-moll op. 27 nr 1

Mazurki op.30 nr 2 i 4

Etiudy op.10 nr 4 i 11

Ballada As-dur

Impromptu Fis-dur op. 36

Sonata h-moll op. 58

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!

 

Eryk Parchański

Ur. 2002r. w Bielsku-Białej. Obecnie uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie fortepianu Artura Jaronia. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, zdobywcą pierwszych nagród w Żaganiu, Rybniku, Koninie, Koszycach i Kielcach oraz drugich nagród w Augustowie, Koninie-Żychlinie i Płocku. Oraz trzecich w Kownie i Augustowie. Na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim „Gloria Artis” w Wiedniu otrzymał Grand Prix. Podczas XIV Miedzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” – Złotego Parnasa.

Trzykrotnie został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Występował z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia”, Orkiestrą Filharmonii Narodowej we Lwowie, Świętokrzyską Orkiestrą Symfoniczną w Kielcach oraz Orkiestrą Kameralną „Wirtuozi Lwowa”.

Artysta kilkakrotnie brał udział w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich w Katowicach, Warszawie-Wilanowie, w projekcie „Gradus ad Parnassum” w Krakowie, w warsztatach pianistycznych w Łańcucie, dwukrotnie w Czarnoleskim Festiwalu Sztuk i trzykrotnie w Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Gloria Artis” w Wiedniu, gdzie szkolił się pod okiem znakomitych pianistów-pedagogów. We wrześniu 2019r. został finalistą I Międzynardowego Konkursu Muzyki Polskiej im. St. Moniuszki w Rzeszowie.

Eryk Parchański dwukrotnie zakwalifikował się do Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych przy Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach oraz Fundacji im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”. Jest również stypendystą Stowarzyszenia Świętokrzyski Fundusz Lokalny i Best Western Grand Hotel w Kielcach. Do ostatnich osiągnięć jest zakwalifikowanie się Eryka do preselekcyjnego etapu XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego  im. Fryderyka Chopina.

IMG_0490.jpg

Terminy pozostałych koncertów: TUTAJ.