A A+ A++

1 sierpnia. Koncert – Adam Kałduński

Promenady Chopinowskie – piąty już koncert tegorocznego cyklu. Gościć będziemy Adama Kałduńskiego.

Wyjątkowo zaczniemy kilka minut wcześniej, czyli około 16.45-16.50, jest to bowiem niezwykły dzień, ważna rocznica i godzina, o której włączają się syreny.

Program:

Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5

Etiuda h-moll op. 25 nr 10

Nokturn H-dur op. 62 nr 1

Ballada f-moll op. 52

Barkarola Fis-dur op. 60

Mazurki op. 50: 1. G-dur 2. As-dur 3. cis-moll

Polonez-Fantazja As-dur op. 61

Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

IMG_4707-01

Adam Kałduński pochodzi z Gdańska. W 2015 roku ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego, w klasie fortepianu Mariusza Trzebniaka. Od tamtej pory kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń, a w latach 2016-2019 uczył się także równocześnie pod kierunkiem Jerzego Sulikowskiego.

Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie (2019). Na 50. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020) zdobył II nagrodę ex aequo, tym samym uzyskując kwalifikację do Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w październiku 2021 r. bez eliminacji. Ponadto jest laureatem: XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie-Żychlinie (2019), „Estrady Młodych” 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2019), 49. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018), XI Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2017), XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2014) i innych. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Edward Auer, Dang Thai Son, Nikolai Demidenko, Kevin Kenner, Tamàs Ungar, czy Dina Yoffe.

Pianista chętnie występuje solo, jak i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zaś Stypendium Rektora dla najlepszych studentów otrzymywał czterokrotnie. W 2021 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

plakat-promenady_internet